O mnie


Nazywam się Justyna Klimczyk - jestem nauczycielem zajęć komputerowych, informatyki i matematyki z 20 letnim stażem pracy. Jestem nauczycielem dyplomowanym.

Pracuję w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie. Do czerwca 2017 roku pracowałam również w kleszczowskim gimnazjum. Praktycznie od początku, pełnię również rolę wychowawcy.


Moje doświadczenia:
  • Mam na swoim koncie współautorstwo podręcznika do informatyki dla szkoły podstawowej wydanego przez Wydawnictwo Helion - "Informatyka Europejczyka", która na Targach Książki Edukacyjnej w Warszawie zdobyła nagrodę "EDUKACJA XXI". 
  • Przez trzy lata współpracowałam z CEO - przez rok jako uczestnik projektu "Aktywna Edukacja" i dwa lata w tym samy projekcie, ale w roli mentora.  
  • Uczestnicząc w projekcie CEO zdobyłam tytuł "Nauczyciela z Klasą".
  • Byłam dwukrotnie nagrodzona za opinię o podręczniku („Informatyka w ćwiczeniach dla gimnazjum” wydanego przez Wydawnictwo Szkolne PWN oraz podręcznika „Matematyka” wydanego przez Wydawnictwo Klett).
  • Kilkanaście lat temu stworzyłam pierwszą stronę internetową mojej szkoły i od tamtej pory jestem jej administratorem. Przez te wszystkie lata strona miała kilka odsłon, w tej chwili funkcjonuje na platformie WordPress.

Moje publikacje, wystąpienia:
Jak widzicie przez te kilkanaście lat działo się wiele - nowe wyzwania, obowiązki, kilka reform systemu edukacji, kilka zmian podstawy programowej... Trzeba być ponad to. Bo to uczeń jest najważniejszy. To dlatego stale doskonalę swój warsztat pracy, uczę się nowych rzeczy, poznaję i wdrażamy różne ciekawe rozwiązania.


Przez lata gromadziłam różne materiały, pomysły - chciałabym się nimi z Wami podzielić - być może znajdziecie tutaj coś, co przyda się w Waszej codziennej pracy z uczniem.

Chciałabym, aby z czasem blog ten stał się miejscem inspiracji dla innych nauczycieli, ale również źródłem materiałów i miejscem komunikacji z moimi uczniami.

 

2 komentarze:

  1. Gratuluję tylu osiągnięć. Widać, że jest Pani nauczycielem z pasji i z powołania. Tacy ludzie są potrzebni w szkołach, by zarażać dzieci entuzjazmem i chęcią działania. Pozdrawiam. :)

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania i dzielenia się spostrzeżeniami i opiniami na temat mojego bloga i tematyki postów.