marca 24, 2022

Matma na luzie x 3

Jakiś czas temu dotarła do mnie trzecia część "Matmy na luzie" dla klas 5-6.  Wcześniej pisałam już na blogu o dwóch poprzednich dla klas 7-8 i dla klasy 4.

Jeśli ktoś miał w ręku choć jedną z tych pozycji, to wie, że to świetne połączenie materiałów papierowych i aplikacji, która uzupełnia treści zawarte w książce. Sprawia to, że całość można określić mianem interaktywnych materiałów do samodzielnej nauki matematyki. Do tego należy wspomnieć o porcji AR (rozszerzonej rzeczywistości), która jest niewątpliwie wartością dodaną tych materiałów.

Trzy książki zawierają materiał z pięciu klas, a ich objętość (fizyczna) ledwo przekracza podręcznik do jednej klasy. Już ten fakt, zachęca młodego człowieka do sięgnięcia po taką pozycję (dzieciaki nie lubią przecież grubych książek 😃). Jeśli jeszcze mogą wykorzystać pożytecznie swój smartfon - to czego chcieć więcej. 

Sposób prezentowania treści jest bardzo przystępny. Wspominałam już w poprzednich wpisach o odręcznych, kolorowych notatkach, które przypominają zapiski w uczniowskich zeszytach, licznych rysunkach które ilustrują określone zależności i pomagają zrozumieć zagadnienie. Do tego prosty i zrozumiały język oraz liczne wskazówki ułatwiają przyswajanie nowych informacji. Nie bez znaczenia są liczne zadania odnoszące się do różnych sytuacji życiowych - to pozwala zobrazować dzieciom, po co uczą się określonych zagadnień. 

Jeśli szukacie nietuzinkowych materiałów dla swojego dziecka czy uczniów do samodzielnej nauki matematyki, z przekonaniem mogę Wam polecić "Matmę na luzie". Moi uczniowie już ją przetestowali.

 
 
 


Brak komentarzy:

Zachęcam do komentowania i dzielenia się spostrzeżeniami i opiniami na temat mojego bloga i tematyki postów.